Информация
ЗА ПРОГРАМАТА
Целта на обучението по специалността "Международно банкиране и финанси" (с преподаване на английски език) е да се придобият компетенции за успешна професионална реализация в областта на управлението на банкови предприятия. След завършването на специалността, студентите ще могат ефективно да управляват, оценяват и реконфигурират процесите в банкови предприятия, за даосигурят стабилна кредитна среда, подходяща за устойчиво икономическо развитие и финансова стабилност. В учебния план на специалността са включени дисциплини, които дават високоспециализирани знания за управлението на парични потоци, стратегии за управление на капитала и риска, създаването и налагането на нови финансови продукти и предприятия.
Успешно завършилите специалността "Международно банкиране и финанси" (с преподаване на английски език) са висококвалифицирани специалисти от функционално-икономически тип. Те притежават конкурентни предимства за работа в различни бизнес организации като мениджъри, анализатори и експерти, консултанти в областта на финансите и банковото дело. Те могат да прилагат придобитите знания на различни управленски равнища във финансови и банкови институции на национално и международно ниво. Също така притежават компетенции успешно да управляват собствен бизнес.
КЛЮЧОВИ КОМПЕТЕНТНОСТИ
Студентите придобиват знания, свързани с функционирането на банките, структурата на финансирането на корпорациите и пазара на финансови услуги в национален, регионален и глобален мащаб. Също така те усвояват спецификата на управлението на банковите активи и тяхното въздействие както на микроикономическо, така и на макроикономическо ниво. Успоредно с това, студентите научават как банковото кредитиране може да бъде използвано като инструмент за устойчиво икономическо развитие. В процеса на обучението студентите придобиват умения за независимо анализиране и интерпретиране на получената финансова информация, за аналитично, концептуално и абстрактно мислене, за представяне на аргументирани мнения и преценки и вземане на информирани решения. Също така усвояват иновативни методи за решаване на комплексни икономически задачи. По този начин обучението е базирано не само на развитието на някои теоретични познания по банково дело, но и върху критичното изучаване на най-успешните практики от световното банково управление чрез собствени изследвания и висококачествени методи и методологии.
РЕАЛИЗAЦИЯ
Обучаващите се в тази програма са подготвени да правят връзка между развитието на банковия и финансов пазар, финансовата стабилност и икономическото развитие. Те също така притежават компетенции успешно да съставят и да управляват бюджети и са запознати със значението на презентационните умения за успеха в бизнеса и държавните дела.
.............
ПРЕПОДАВАТЕЛИ
ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТ И ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ
Продължителността на обучението в зависимост от образователната степен на кандидатите е:
- за кандидати с образователно-квалификационна степен "бакалавър" или "магистър" от професионално направление "Икономика" - 2 семестъра;
- за кандидати с образователно-квалификационна степен "бакалавър" или "магистър" от други професионални направления - 3 семестъра, от които 1 семестър е за неикономисти и с изцяло икономическа насоченост. Той се провежда дистанционно.
- Занятията се провеждат събота и неделя в онлайн среда.
...........
НАЧИН НА КАНДИДАТСТВАНЕ:
1. Попълнена онлайн форма за кандидатстване: Кандидатстуден
2. Копие на диплома за средно образование - върху него да пише: Вярно с оригинала. Подпис и две имена.
3. Копие на диплома от предходно образование за ОКС "бакалавър" - върху него да пише: Вярно с оригинала. Подпис и две имена.
4. 4 броя цветни снимки паспортен формат. Можете да ни ги изпратите с куриер на адрес: ВУЗФ, гр. София, ул. Гусла 1, за фронт офис, лице за контакт Милена Илиева /0888101382;
Копията на дипломите може да ги изпратите на имейл priem@vuzf.bg
5. Плащане на такса за обработка на документи -100 лв.
6.Плащане на семестриалната такса. Таксата може да се плаща и разсрочено на 4 равни вноски без оскъпяване.
............
СРОК ЗА ПОДАВАНЕ НА ДОКУМЕНТИ И ЗАПИСВАНЕ
- прием за летен семестър 2024/2025 г. - от 30 ноември 2024 г. до 15 февруари 2025 г.
Обучението започва в началото на март 2025 г.
- прием за зимен семестър 2025/2026 г. - от 1 април 2025 г. до 10 октомври 2025 г.
Обучението започва в началото на ноември 2025 г.
ВАЖНО!
Програмата ще стартира при група от минимум 10 човека.
КАНДИДАТСТВАЙ ОНЛАЙН |
КОНТАКТИ
За въпроси, свързани със съдържанието на магистърската програма, критериите и сроковете за кандидатстване за прием, документите за кандидатстване и плащането на таксите, можете да се обръщате към:
-
Юлияна Георгиева
Директор маркетинг, комуникация и Център за кариерно развитие
тел.: +359 2 401 58 07; +359 88 844 3096
стая № 307
e-mail: jgeorgieva@vuzf.bg
-
Вирджиния Анастасова
Експерт маркетинг и комуникации Координатор "Чуждестранни студенти"
тел.: 02/ 40 15 802; +359 88 251 3714
стая № 309
e-mail: vanastasova@vuzf.bg
* Информация за таксата за обучение за граждани на страни, които не са членки на ЕС и ЕИП, моля, свържете се с нас на priem@vuzf.bg